Praca – ściana wschodnia, praca w zamosciu i włodawie

Popełnieniem tego artykułu zostałem natchniony po przeczytaniu artykułu o pracy w Polsce wschodniej, w zamościu i okolicach. Artykuł został popełniony na jednym z blogów, link wstawiłem pod tytułem artykułu. Jest w nim zawarte wiele prawdy. Otóż muszę się z pewnością zgodzić o widocznym podziale na Polskę A i Polskę B. Z pewnością budzi to wiele kontrowersji, wiele głosów sprzeciwu, ale tak czy siak coś w tym jest. Postaram się zatem poznać nieco ten temat! I rozpoznać czy faktycznie tak jest czy też nie. Sprawdzę zatem faktycznie podany serwis pod kątem najnowszych oferty z praca Zamościu i okolicach, tak aby mieć nieco większą próbę. Bo faktycznie Zamość wygląda na dość ciekawe miasto do badań nad ścianą wschodnią.

A więc Zamosć – czyli miasto położone w województwie lubelskim , w południowej jego części. Zamosć jest chyba jednym z większych ośrodków kulturalnych i turystycznych w województwie lubelskim. Szczerze mówiąc osobiście byłem kilkukrotnie w Zamościu, miasto urzekło mnie starówką, dość fajnie chyba odremontowana była niedawno, zrobiła na mnie dość duże wrażenie. Miasto jak miasto… w sumie liczba ludności 66.000 to niewiele, ale jednak pod względem turystycznym miasto jest dość ciekawie przygotowane. Jest nawet ZOO! To naprawdę ewenement, zoo także ostatnio zostało odremontowane! Czy aż tak źle jest z pracą w zamościu? Biorąc pod uwagę, że jest tam także fabryka mebli Black Red White? To chyba z pracą nie powinno być najgorzej. I faktycznie, stopa bezrobocia w zamościu wynosi 14.3 %! Jest to chyba bardzo dobry wynik jak na ten rejon.

Sprawdźmy zatem inne miejsce na lubelszczyźnie – Włodawa, to dopiero jest rozpacz! Miasto rownież przygotowane pod turystykę, ze względu na znajdujące się jezioro białe w pobliżu miasta! Miasto trzech kultur, ale potem tak zwane długo, długo nic. Dziwnie dużo marketów, bo jak na miasto niespełna 15.000 mamy… tesco, lidla, biedronkę! A ma być ponoć druga biedrona! To naprawdę dużo! Przynajmniej w moim mniemaniu. Więc z pracą we włodawie nie powinno być również aż tak najgorzej, ale niestety jest kiepsko. Stopa bezrobocia 22 %!!! Czyli wpływa negatywnie na ogólnopolski poziom bezrobocia, jednym słowem ciągnie statystyki w górę. Co zatem robią mieszkańcy takich miast jak Włodawa?

Otóż mieszkańcy takich miast jak Włodawa albo w ogóle nie pracują, albo poszukują pracy w większych miastach np. szukają pracy w Warszawie, albo też szukają jeszcze dalej i  rozglądają się za pracą za granicą. Tutaj z kolei najpopularniejsze kraje jak dotąd były to Anglia, Niemcy, Holandia, Norwegia. Obecnie Anglia się już zapełniła i nieco znudziła, obecnie w czasie prac sezonowych prym wiedzie praca w Niemczech – po najnowsze oferty pracy z Niemiec zapraszamy tutaj – http://praca-za-granica.com.pl/niemcy i tutaj http://praca.owi.pl/Niemcy – szybko można zauważyć, że w Niemczech faktycznie obecnie jest najwięcej ofert pracy.