Praca sezonowa czy praca stała?

Ten dylemat pojawia się praktycznie przed każdą osobą myślącą na poważnie o jakiejkolwiek pracy, szczególnie mowa jest o pracy za granicą. W pewnym momencie dochodzimy do punktu, w ktorym szukając pracy stwierdzamy czy ma to być praca sezonowa w Polsce? A może praca sezonowa za granicą? I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Ważne jest to aby te plusy nie przysłoniły nam minusów jak brzmi sławny cytat z kultowego już filmu Miś.

pracasezonowaPraca sezonowa w Polsce czy za granicą?

A więc zacznijmy od tego podstawowego pytania. Szukając pracy sezonowej w 2013 w Polsce warto mieć na uwadze kilka jakże ważnych faktów. Pierwszy i chyba najważniejszy jest taki, że rok 2013 w Polsce jest rokiem kryzysowym i zbiory, a to właśnie zbiory sa podstawą wszelkich prac sezonowych, zbiory będą w tym roku marne, dlatego być może warto jest się zastanowić czy opłacalna będzie w tym roku praca sezonowa w kraju. Zbiorów będzie mało to jedno, a dwa stawki za te zbiory będą po prostu głodowe.

Warto więc może rozejrzeć się za pracą sezonową za granicą? Jeśli chodzi o pracę sezonową za granicą to zapraszam na blog o pracy sezonowej temat jest po prostu tam wyczerpany, więc myślę, że szkoda o tym pisać. Warto poczytać sobie o tego typu pracy.

Ale dylematem dzisiaj głównym jest to czy jechać za granicę do pracy sezonowej czy do pracy stałej? Prawda jest taka, że praca sezonowa jest coraz mniej opłacalna, jednak poziomy między Polską a zachodem powoli się wyrównują. Nie ma się co oszukiwać ze jest to proces postępujący.

To samo dotyczy pracy stałej – dziś przebywając za granicą ciężko jest utrzymywać rodzinę w Polsce. A jeszcze do niedawna było to bardzo popularne rozwiązanie. Dziś jednak o wiele lepiej jest po prostu się udać za granicę całą rodziną i to tam układać sobie nowe życie.